Bieg z przeszkodami na 10km

10km bieg z przeszkodami: wytyczne, porady i najlepsze ćwiczenia

22-07-22 | Artykuł dodany przez @user3

Nie ukrywajmy, 10-kilometrowy bieg z przeszkodami wydaje się nam ostatnim czy też trudniejszym etapem treningu. Dlaczego? Ponieważ ich liczba oraz wymagania rosną wraz z etapem treningu. Jeśli chcesz poobserwować swoje postępy i zauważyć rosnącą skuteczność treningów, powinieneś podjąć ryzyko i spróbować samodzielnego biegania z przeszkodami.

Dlaczego warto biegać długie dystanse

Najbardziej wyraźną i najogólniej rzecz ujmując celową cechą treningu jest osiąganie celu. W tym przypadku jest on polegał na przebraniu się w sposób swojej rywalizacji. Jest to jedna z najbardziej znanych i popularnych form aktywności fizycznej jakiej możemy być uczestnikami. Bieganie jest znanym, sprawdzonym i efektywnym sposobem na spędzenie swojego wolnego czasu. Choć nie daje się niestety odrobić. Bez względu na ilość kilometrów biegających w ciągu jednego dnia biegaczy, nie uda się zrobić z tego żadnego zarobku.

Wymagania fizyczne i techniki biegania na 10 km z przeszkodami

Wymagania fizyczne: Na początek nie należy martwić się o to jakie wymagania fizyczne ma ten bieg. Najważniejsze żebyś miał na niego siłę. Przewidziany jest wymiar trwania wynoszący 10 godzin. W tym terminie możesz przebiec nawet 3000 metrów. Wymagania polegają na ogromnym zaangażowaniu oraz przepracowaniu całych mięśni gdyż bieg z przeszkodami jest bardzo obciążający. Obejmuje wszystkie mięśnie człowieka. Wymagana doświadczenie: Z treningu na 10-kilometrowy bieg z przeszkodami możesz przejść zaraz po doniczce. Nie ma wymaganej długości treningu na dystans. Wymagana jest tylko i wyłącznie przyzwoita siła. Wymagana jest dobra kondycja.

Co możesz nauczyć się będąc na 10-kilometrowym biegu z przeszkodami?

Miejmy nadzieję, że nie będziesz musiał biegać z przeszkodami. Jednakże można wyciągnąć z nich wiele pożytecznych i prawdziwych lekcji. Na pewno po przebiegnięciu tak wielkiego dystansu zyskasz większą pewność siebie oraz odwagę. Zyskasz też świadomość swoich granic. Zobaczysz ile możesz i przede wszystkim wytrzymasz.

Plan treningowy do 10-kilometrowego biegu z przeszkodami

Pierwszym etapem treningu powinna być odpowiednia dyscyplina, aby nie nadmiernie obciążyć ciało i nie przegapić pierwszych sygnałów zmęczenia. Przejdź do badań i dyscyplin siłowych np. siłownia, kulturystyka. Następnym etapem jest zwiększanie kilometrażu oraz zmiany technik biegu. W tym celu możesz biegać w zobiektach: na śliskiej nawierzchni z zakresu 2-3 kilometry na jednym treningu, śliskiej nawierzchni.


Wpisy dotyczace artykułu