Bieg po górach

Bieg po górach – Co należy wiedzieć i jak się przygotować?

24-07-22 | Artykuł dodany przez @user3

Bieg po górach – efekty

Bieganie po górach to aktywność fizyczna ciesząca się coraz większą popularnością. Jej uprawianie pozwala na odpowiednie dotlenienie mózgu, uczucie przyjemności oraz na zapomnienie o trudach codziennej egzystencji. Ponadto daje możliwość szybkiego i efektywnego poprawienia sprawności fizycznej. Gwarantuje polepszenie wytrzymałości w kostkach oraz rozwój elastyczności i równowagi. Poza tym bieg po górach zapewnia bliski kontakt z dziką naturą.

Bieg po górach – zalety i wady

Każdy bieg po górach daje możliwość przeżycia ciekawej wyprawy połączonej z podziwianiem zapierających dech w piersiach widoków. Pozwala zapomnieć o miejskim zgiełku i nieestetycznym labiryncie asfaltowych dróg. Wbrew pozorom bieganie po górach nie jest zarezerwowane wyłącznie dla doświadczonych osób. Może być uprawiane przez początkujących wykazujących odpowiednią kondycje. Jedynym minusem tego rodzaju aktywności jest konieczność inwestycji w sprzęt zapewniający bezpieczeństwo i redukujący możliwość wystąpienia kontuzji podczas jej uprawiania.

Bieg po górach – trasa i sprzęt

Biegi po górach dają możliwość pokonywania wielu urozmaiconych tras, które nigdy się nie znudzą. Należy zaznaczyć, że ich długość i poziom trudności powinna być dostosowana do możliwości kondycyjnych każdego biegacza. Jeśli chodzi o sprzęt należy zakupić odpowiednie buty z twardą podeszwą, która ułatwi pokonywanie nieutwardzonych ścieżek. Poza tym warto zainwestować w opaskę na ramie lub pas biodrowy umożliwiające wygodne przechowywanie telefony, kluczy i innych istotnych przedmiotów.   


Wpisy dotyczace artykułu